Osiva, hnojiva, bylinné výluhy

.

Osivo BARENBRUG

Používáme osivo holandské společnosti Royal Barenbrug Group, která patří k významným společnostem v oboru. Byla založena již v roce 1904. V nabídce má více než 300 kvalitních odrůd, kdy výzkum a vývoj probíhal po celém světě, ve všech klimatických pásmech. 

Osivo vybíráme s ohledem na způsob využití, např. pro přímý výsev, pro dosevy a regenerace. Jedná se o směsi určené pro vybrané plochy s ohledem na zatížení a využívání trávníku.  Používáme i směsi, které mají rychlou klíčivost i při nízkých teplotách půdy a osvědčily se zejména při dosevech na podzim a brzy z jara. 

Hnojiva

Trávníky na fotbalových hřištích mají velkou zátěž a je potřeba je pravidelně udržovat a hnojit. Podle stavu trávníku používáme hnojiva, které svým složením odpovídají stavu trávníku.

Bylinné výluhy - pomocné rostlinné přípravky a směsné extrakty

V souvislosti s omezováním chemických přípravků jsme se zaměřili na distribuci a aplikaci bylinných výluhů. Výluhy obsahují účinné, čistě přírodní látky, které příznivě působí na výživu, vitalitu a ochranu rostlin. Velkou výhodou je možnost je míchat s ostatními přípravky i mezi sebou a tím se snadno aplikují. U přírodních produktů nejsou žádné ochranné lhůty. Dodáváme je v koncentrátech, které jsou ředitelné vodou.

V nabídce máme 4 typy rostlinných přípravků a směsných extraktů:

  • Trávniky  - Výživa – hnojivý účinek
  • Trávniky - Výživa a vitalita – hnojivý a baktericidní účinek
  • Travniky – Vitalita – regenerace, fungicidní a baktericidní účinky (plísně, řasy)
  • Trávniky – Stimulant – podpora růstu a barvy

Další údržba travnatých ploch

Ke komplexní údržbě travnatých ploch využíváme trávníkové substráty, hnojiva, herbicidy i ekologické podpůrné prostředky.