Závlahové systémy

Pravidelné zavlažování přírodních trávníků, regenerace a údržba jsou důležité podmínky pro dosažení a zachování jejich kvality.

Moderní zavlažovací systémy jsou automatické a programovatelné dle konkrétních podmínek a dle požadavků klienta. Správně nastavený systém závlahy šetří čas i vodu.  
Nabízíme kompletní sortiment výrobků pro závlahu trávníků od postřikovačů přes elektromagnetické ventily až po řídící jednotky. Vše včetně instalace a servisu. 
Automatické zavlažovací systémy jsou realizovány na většině travnatých fotbalových hřišť, které jsme vybudovali, na golfových plochách a zahradách.
Na podzim provádíme přípravu závlahového systému na zimu, kdy se musí vypustit a „zazimovat“. Na jaře provádíme kontrolu a spouštění. 

Fotbalové trávníky
Nejčastěji používaný systém automatické závlahy na fotbalových hřištích je varianta 10+3, která se skládá z 10 postřikovačů po obvodu a 3 postřikovačů v podélné ose hřiště. Každý postřikovač má v sobě zabudovaný elektromagnetický ventil a může tak být ovládán zcela samostatně. Další elektromagnetické ventily se umisťují do ventilových šachet po obvodu hřiště. Pro snížení rizika uklouznutí je horní část postřikovače opatřena krytem z umělé trávy. Pro dokonalé splynutí s povrchem hřiště může být postřikovač na přání zákazníka vybaven speciální sadou, zahrnující kruhový box na živou trávu.

Golfové trávníky
Automatické závlahy golfových hřišť patří k nejrozsáhlejším systémům. Na hřišti jsou vybudovány stovky postřikovačů, jejichž úkolem je dopravit vodu ve správném množství a ve správnou dobu. Zabezpečení těchto úkolů zajistí dekodérový ovládací systém.
Použití moderní výpočetní techniky umožňuje kontrolu nad ovládáním velkého počtu postřikovačů nebo ventilů. K tomuto systému pak lze připojit libovolné množství samostatných řídících jednotek pro další úseky závlahy.